HUMANITĀRIE

Latvijas Univesitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Studentu pašpārvalde

Mūsu septembris pirmkursnieces acīs

“Tas moments, kad tu paveries savā telefona ekrānā, lai izlasītu kārtējo sms (izrādās, ka tas bija tikai LMT),  ieraugi datumu un saproti, ka pirmais mēnesis universitātē ir jau gandrīz pagājis. Sajūta, ka laiks paskrējis ātrāk nekā tu pats vēl pirms pāris mēnešiem skrēji pusdienās vidusskolā. Es domāju, ka es runāju visu vārdā, kad saku, ka šajā neilgajā laikā, ko esam pavadījuši Humanitāro zinātņu fakultātē mēs šeit esam visnotaļ iejutušies, iedzīvojušies, izgulējušies (ļoti ērti pufi) un, jā, esam uz palikšanu.

Un tagad uz mirkli kļūsim nopietni (as if that was possible).

Tas viss diez vai tā būtu, ja mūs ar atplestām rokām (at least I hope so) nebūtu sagaidījuši vecāko kursu studenti un pasniedzēji, radot mums apkārt pieņemošu un visnotaļ pozitīvu atmosfēru. Milzīgi liels paldies visiem tiem jaukajiem cilvēkiem, kas veltīja savu laiku un enerģiju, lai palīdzētu mums justies komfortabli un brīvi, kas palīdzēja mums spert pirmo soli mūsu half teenager/half adult dzīvē.

Kopumā nācās apmeklēt četrus pasākumus, kuru dēļ es sevi jau tagad saucu par daļu no HZF.fgdfg

Mums (MVBS programmai) ļoti paveicās ar iespēju vēl pirms lekciju sākuma iepazīties ar saviem kursa biedriem (future best friends) un pasniedzējiem,  apmeklējot ievadlekcijas. 1. un 2. septembrī kopistiski piedalījāmies dažādās aktivitātēs, pasēdējām, paklausījāmies un padomājām par dzīves jēgu (or was it just me?). Beidzot visi sapratām, uz ko tieši tad beigās esam atnākuši, ko esam apņēmušies iemācīties un, protams, ka nebūs viegli. Tomēr atbalsts, kas bija jūtams no dažiem vecāko kursu studentiem un pasniedzējiem, neļāva mums nobīties, tieši pretēji, tas mums lika domāt – we can and we will do this.

Tālākais solis, pēc „moderno” iepazīšanas, bija doties uz HZF Pirmsaristoteli „Audekls”, kur satikām 29320586164_83b65a2f97_znu jau arī pārējos pirmkursniekus (very cool people if I may add). Spītējot lietum, jo nav nepiemēroti laika apstākļi, ir tikai nepiemērots apģērbs, devāmies orientēties Rīgas ielas un taisīt „skaistas” bildes. Kad bijām mazliet (10min) izžuvuši, mums tika dota iespēja izveidot pašiem savu HZF audeklu, kas ļāva mums atmodināt mūsu iekšēja mākslinieka dotības, izmantojot gan otas, gan rokas, gan kājas!? Paldies šī pasākuma organizatoriem, jo tajā mēs  ne tikai tuvāk iepazinām savus kolēģus, bet arī pašu fakultāti, piemēram, tagad es zinu, ka ieejai fakultātē ir VIENAS durvis.

Humanitārie ir zinātkāri un komunikabli, tāpēc mums nepietiek, ka zinām tikai savu fakultāti, mums vajag iepazīt arī citus Latvijas Universitātes studentus, tāpēc nonākam pie nākamā pasākuma, kurā balsis žēlotas netika – „Aristotelis. Ļoti grandiozs un aktīvs pasākums (seriously, how do you organise something like this?!)  visiem LU studentiem, kas it īpaši pirmkursniekiem ļāva ar lepnumu izrādīt, pie kuras fakultātes tie pieder, tajā pašā laikā veidojot sakarus ar citiem „nopietniem” cilvēkiem. Beigās ir skaidrs ir viens  –  LU ir vislabākie studenti Latvijā (man, lūdzu, šokolādi par šo).

Nav noslēpums, ka labākais vienmēr tiek 29794270331_c256d23b1b_zpietaupīts beigām, tāpēc tagad prožektoru gaismās ir pats, pats galvenais pasākums (vai ne?) – iesvētības. Cepuri nost organizētāju priekšā, jo izdomāt tik daudz un oriģinālas aktivitātes nebūt nav viegli. Paldies, ka bijāt humāni! Pēc šī pasākuma mēs tik tiešām esam ne tikai HZF studenti, bet arī bārmeņi, dzīvās mākslas mīlētāji, aktieri, bohēmiski puķu lasītāji un FIREBENDERS! Ā nu un, protams, vilkači.

Nepagāja ne pāris gadi un es laikam esmu tikusi līdz sava sakāmā beigām (beidzot). Es īsti nezinu, kāda bija šī “referāta” jēga. Sākumā vienkārši pēc lūguma centos izteikt savu viedokli , bet uznāca iedvesma, jo tā tas parasti notiek pēc 10h darba dienas, tāpēc nolēmu padalīties ar savām pozitīvajām emocijām, ko man šis tik neilgais, tomēr diezgan ilgais laika brīdi ir devis. Again, paldies visiem vecāko kursu studentiem un citiem cilvēkiem, kas piedalījās šo pasākumu veidošanā, jo es ticu, ka daudziem no viņiem bija kas labāks, ko darīt (but I hope not), tomēr viņi izvēlējās sagādāt prieku un labi pavadītu laiku citiem. Kopsavilkums  –  we ALL are very cool people.

Much love, Beatrise.”

 

Bildes no HZF SP pasākumiem pieejamas šeit.

Moderno dienu bildes – šeit.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on Septembris 30, 2016 by in Uncategorized.

Navigācija

Kontaktinformācija

Join 1  584 other followers

%d bloggers like this: